SUNUCU KİRALAMA

  Sunucu Nedir?

İnternet üzerinde yapılabilecek birçok farklı iş mevcuttur. Bu işlerin çeşitleri, hizmet veren sitenin içeriğine göre değişse de bu hizmetlerin yerine getirilmesi, internet sitesinin bilgilerinin ulaşılabilir olması için sunuculara ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Sunucu, kısaca diğer bilgisayarların, mevcut ağ alt yapısına ulaşarak, burada çeşitli işlemleri yerine getirilmesine olanak sağlayan bilgileri saklayan, veri merkezindeki bilgisayarlar olarak tanımlanabilir.

Sunucu Kiralama Hizmetleri

Sunucular, bu özelliği ile dikkat çekmekte olsa da sunuculardaki kaynakların paylaştırılmasında web hosting hizmetlerinin ilk olarak kullanıldığı görülmektedir. Ancak bu paylaştırılma durumunu sağlayan bu hizmet, bazı işlemlerin yerine getirilmesinde yetersiz kalmakta bu sebeple sunucu kiralama hizmetinin alınması durumu ortaya çıkmaktadır.

Web hosting hizmetinde belirli kurallar çerçevesinde hareket etmek gereklidir. Bu kuralların dışına çıkmak mümkün değildir. Ancak sunucu kiralama hizmeti ile her işlemi yapabilme ve kuralları belirleme işlemi tamamen, web sitesi tasarımını yapan ya da web sitesi sahibinin kendi inisiyatifi altına girmektedir.

Sunucu Kiralama İşlemini Gerekli Kılan Durumlar Nelerdir?

Bir web sitesinin ilk kurulduğu anlarda web hosting hizmeti ile çalışılması doğru olacaktır. Ancak zamanla artan ziyaretçi sayısı ve web sitesinin bu ziyaretçileri kaldıramayacak düzeyde zorlanmaya başlaması, veri transferleri konusunda sıkıntılar yaşanması, elde bulunan yazılımın içinde bulunan şartları kaldıramaması gibi durumlar ortaya çıkmaya başladıysa, sunucu kiralama hizmetinin alınması yerinde ve doğru bir karar olacaktır.

Sunucu kiralama, web sitesinin en iyi şartlarda hizmet verebilmesinin önünün açılmasında ve gelişiminin sağlanmasında bir üst seviyeye geçilmesinde önemli bir rol üstlenmektedir.
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN