FIREWALL ÇÖZÜMLERİ

Kurumsal Network ağınızın en temel koruyucusu sanal güvenik duvarınız firewall adı ile bilinen cihazdır. Sadece donanım olarak değil yazılım olarak ta satışa sunulmaktadır. Günümüzde daha geniş kapsamlı kullanımları nedeniyle UTM (Bütünleşik Tehdit Yönetim) cihazı olarak isimlendirilir. Bu tanımın içerdiği servisler virüs koruma, spam Koruma ve tehdit önlemedir.

UTM Cihazları kullanılarak network trafiği izlenebilir ve analiz edilebilir. Ziyaret edilen internet siteleri kurumsal politikalara göre filtrelenir. İstenmeyen içerikler engellenebilir. Network uzmanlarının güvenlik analizlerini yapması ve olası bir tehditten haberdar olması kayıtlar sunar.

Firewall veya UTM cihazlarının diğer bir görevi ise Kullanıcıların yetkilendirildiği kadar erişimine izin vermektir. UTM cihazları ile misafirlerinizin internet erişimini şirkte kurumsal hattınızdan sanal olarak izole edebilir ve kurumsal hattınızı kullanarak yaptıkları internet aktivitelerini kayıt altına alabilirsiniz.

Yeni nesil UTM cihazları bulundurdukları akıllı algoritmalar ile olası tehditleri yazılımsal olarak anlayabilir ve önleyebilir.

Şirketiniz için kritik öneme sahip UTM cihazlarının seçimini yapmak uzman desteği isteyen bir işlemdir.

Komedya Bilişim uzun yıllar sektör tecrübesinin verdiği birikim ile kurumunuzun ihtiyacı olan en iyi Firewall Cihazının seçimi ve kurulumunda destek olur.
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN