KURUMSAL BAKIM ANLAŞMASI

Bilişim sistemlerinin hızlı gelişimi, günlük hayatımıza birçok kolaylıklar getirirken bu yeni sistemlerin seçimi, kurulumu ve desteği uzman desteği gerektirir. Günümüzde bilişim sahasında uzman olmak eskiden olduğu gibi bu alanda her konuyu bilmek demek değildir. Kendi içerisinde birçok alt başlığa bölünmüş olan bilgi işlem konularının her biri ayrı bir uzmanlık alanıdır. Donanım, Network, Sistem, Bilgi güvenliği, Yazılım, SEO, E-ticaret vb. birçok bilişim konusu neredeyse tüm şirketler tarafından ölçeğine göre kullanılmaktadır. Ancak bu konuların her biri için uzman personel barındırmak oldukça maliyetlidir. Bu noktada çözüm istenen konular kapsamında dış kaynak kullanmak suretiyle profesyonel destek almaktır.

Bakım anlaşması sürekli teknik servis ihtiyacı olan şirketler için sunulan bir hizmettir. Bununla birlikte proje bazlı ve çağrı başına çözümler de sunulmaktadır.

Bakım Anlaşması Avantajları

 • Bilgi işlem sisteminiz şahıslara değil hukuki sorumluluk taşıyan bir şirkete emanet edilir.
 • Uzman bilgi işlem personelinden sadece ihtiyaç duyduğunuz süre kadar hizmet alırsınız.
 • Bir anlaşma ile farklı alanlarda uzman bilgi işlem personelleri ile çalışırsınız.
 • Tam zamanlı olarak çalıştırmanız halinde bütçeniz için yüksek gelebilecek uzmanlar ile çalışma fırsatı elde edersiniz.
 • Personel çalıştırma maliyetleriniz azalır.
 • Personel değişikliklerinden kaynaklanan sorunlar yaşanmaz.
 • Bilgi İşlem sisteminiz bir personel tarafından değil, kurum tarafından yönetilir.
 • Personel devamlılığı değil bilgi ve tecrübe devamlılığı esas alınır.
 • Bakım anlaşması hizmeti veren şirket personelleri birçok şirketin sistemine destek verdiğinden sorun çözme kabiliyeti oldukça gelişmiş uzmanlardır. Üstesinden gelemedikleri sorunları danışabilecekleri ekip arkadaşları ile bilgi birikimleri sabit şirket personellerinden daha zengindir.

Bakım Anlaşması Kapsamı

Bakım anlaşması kapsamında Firewall, Switch Aktif network cihazları kurulum ve bakımı, network tasarımı, Fiziksel ve sanal sunucular bakımı, İşletim sistemi konfigurasyonu, kablosuz ağ kurulumu, bilgi güvenliği sistemleri kurulum ve bakımı, son kullanıcı desteği, veri depolama ve yedekleme sistemleri, İş sürekliliği sistemleri kurulum ve bakımı başlıca iş başlıklarıdır.

Bakım anlaşmalı müşteriler için mevcut sistemlerinin bakımı yanısıra yeni sistemler ile entegre edilmesi gerektiğinde şirketin menfaatini en iyi koruyacak danışmanlık hizmeti verilir. Bu kapsamda yenilenecek sistemlerde fayda-maliyet analizi hazırlama ve en doğru çözümü araştırmaları ile doğru ihtiyaca doğru ürün konumlandırılması sağlanır.

Bakım anlaşması kapsamında verilen servisler;

 1. Tam ve Yarı zamanlı yerinde destek
 2. Sistem periyodik bakım ve arıza bazlı destek
 3. Network tasarım
 4. Apple Ürünleri Bakımı
 5. Bilişim Danışmanlığı
 6. Kurumsal yazılım lisanslama desteği
 7. Bilgisayar Teknik Servis
 8. Bilgi güvenliği planlama ve denetimi

Bilgi Güvenliği ve Gizlilik

Şirketlerin bilgi işlem merkezleri en mahrem bilgilerinin tutulduğu yerlerdir. Bu bilinç ile bakım anlaşmalı şirketler ile gizlilik sözleşmesi imzalanarak işe başlanır. Personeller bilgi güvenliği eğitimi aldırılmış ve yaptıkları işin önemi ve gizliliği konusunda eğitilmişlerdir.

Kurumsal bilişim çözümlerini uzmanından daha uygun maliyetler edinebilirsiniz.
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN