İster bireysel isterse kurumsal ölçekte faaliyet göstersin verinin korunması, kolay erişilir olması her işletmenin ortak sorunudur. NAS veri depolama sistemleri bu özellikle küçük ve orta ölçe ölçekli iş yerlerinde tercih edilen veri depolama cihazlarıdır. Bilhassa bilgi işlem personelinin yetersiz veya hiç olmadığı işletmelerde kolay kurulum ve devreye alma bir NAS cihazı için büyük avantajdır.

Şirket networkünüze uzaktan erişim tanımlamak, cihazınıza statik IP tanımı yapabilmek, port yönlendirmesi gibi işlemleri yaparak internet üzerinde şirket networkünüzde veya evinizde bulunan bir NAS veri depolama sistemine erişmek pek çok şirket için uzman desteği gerektiren işlemlerdir. Uygun Nas ürünü seçimi, kalite ve özellikle güvenlikten ödün vermeden edinebileceğiniz Nas ünitesinin belirlenmesi yine pek çok kişi veya kuruluş tarafından uzman desteği olmadan yapılamaz.

KOBİ’lerin bağlantı ihtiyaçları artık küçük değil!

Gelişen teknoloji ile birlikte artık neredeyse tüm işlemlerimizi internet üzerinden hatta mobil uygulamalar gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimiz ve çalışanlarımız için uzak erişim ile işlem yapabilme taleplerin ötesinde bir alışkanlık haline geldi. Böyle bir dünyada hiçbir işletme bu alışkanlığa aykırı davranma lüksüne sahip değil. Çalışanlarımızı uzaktan erişim ile ofis dosyalarına bulundukları her yerden ulaşarak daha verimli olabiliyorlar. Müşterilerimiz ürünleri tanımak için daha çok görsel ve video talebinde bulunuyorlar. Tüm bu ihtiyaçların altında ortak çözüm olarak güvenli internet erişimine sahip Synology NAS cihazlarıdır.

Synology QuickConnect Nedir?

Synology Quickconnect adından da anlaşlacağı üzere Synology veri depolama cihazınıza hızlı ve kolay bağlantı kurulumunu sağlayan teknolojinin adıdır. Synology quickconnect IP iletişim bilgi düzeyinin en az olduğu kullanıcıları için tasarlanmıştır. Kullanıcı dostu arayüzü ile cevaplanacak birkaç basit soru ile Synology NAS ünitenizi internet üzerinden güvenli erişime açabilirsiniz.

Synology Quickconnect ile kazanımlarınız;

  1. Hem internet hem de lokal networkünüzden erişimde kullanabileceğiniz hatırlaması kolay bir NAS server ismi.
  2. Otomatik port yönlendirme
  3. Web portal arayüzü
  4. İnternet olan her yerden erişim kolaylığı
  5. Uçtan uca NAS ve Client arasında şifreleme
  6. İnternet üzerinden erişimlerde Statik IP kullanımında kaynaklanabilecek güvenlik sorunlarına karşı önlem alma

Bu özellikleri ile Synology pek çok enterprise seviyesinde çözümün sunduğu teknolojik özellikleri Kobi seviyesinde işletmelerin kullanımına sunmaktadır.

Veri Depolama ve Yedekleme çözümlerinde farklı ölçeklerde projeler tamamlamış yetkin bir kurumuz.
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN